Opoja.net

Rikthehen kolonat në Merdare, qytetarët presin deri në dy orë në kufi

Kosova
Rikthehen kolonat në Merdare, qytetarët presin deri në dy orë në kufi

Fluksi i madh i qytetarëve në pikën kufitare në Merdare gjatë mbrëmjes së sotme, ka bërë që kolona të arrij deri në 500 metra.

Qytetarët po presin deri në dy orë për të dal nga Republika e Kosovës përmes kësaj pike kufitare.

Kjo është e vetmja pikë kufitare e Kosovës, që sonte është kaq e ngarkuar, pasi nëpër pikat tjera nuk raportohet për kolona të gjata.

Problemin e pritjes nuk e kanë ata që duan të hyjnë në Kosovë përmes kësaj pike apo pikave tjera kufitare.

Kjo pasi, sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar në hyrje nuk ka kolone, dhe në një periudhë prej tre deri në pesë minuta mund të kalojnë kufirin për të hyrë në Kosovë, të gjithë ata persona nëpër pikat kufitare, përfshirë edhe Merdaren. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Edhe rreth 10 milionë euro ekzekutohen pagesa për 53,248 përfitues të pakos emergjente

Opoja.net

Koronavirusi në Kosovë: 3.988 raste aktive, 354 të vdekur dhe 440 pacientë të hospitalizuar

Opoja.net

A do ta nënshkruajë PDK mocionin e VV-së, flet Kujtim Gashi

Opoja.net

100 milionë euro i ndahen Kosovës nga Komisioni Evropian

Opoja.net

Haxhiu i ashpër me VV-vë: “Rrotullimi i Plazma Keksave” dhe marrja e donacionit nga Serbia janë kapërcime në politikë nga Kurti

Opoja.net

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna dhe vendbanime të Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net