Opoja.net

Robini, nesër në luftë për kampion bote

Sport
Robini, nesër në luftë për kampion bote

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi nesër për herë të tretë do të luftoj për titull të kampionit të botës.

Ai për kundërshtarë do ta ketë kampionin aktual të botës në WBA dhe IBO, Dominic Boesel.

Dy boksierët sot kanë bërë matjet zyrtare para takimit nesër.

Sipas medieve në Gjermani, kjo ndeshje për Robinin nuk ka të bëj vetëm më titullin e botës, por edhe me të ardhmen e tij si boksier.

Ndeshja do të zhvillohet në ora 11:15 të mbrëmjes, në Magdeburg.

Klopp mendon shitjen e Shaqirit

Kushtrim Guraj

Vdekja e Maradonës, tri ditë zie në Argjentinë

Kushtrim Guraj

Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net