Roma me fitore bindëse ndaj Beneventos

Sport
Roma me fitore bindëse ndaj Beneventos

Roma nuk lejon befasi, mposht Beneventon.

Roma nuk ka lejuar befasi në stadiumin ‘Olimpico’.

‘Romakët’ mposhtën me rezultat 5:2 Beneventon, në takimin që solli gjashtë gola.

Në fakt, ishin mysafirët që kaluan të parët në epërsi me anë të Gianluca Caprari (5’).

Por në vijim, vendasit u kundërpërgjigjen furishëm me dy gola. Pedro (31’) dhe Edin Dzeko (35’) përmbysën rezultatin.

Në 45 minutëshin e dytë, Gianluca Lapadula (55’) barazoi rezultatin. Mirëpo, kësaj radhe skuadra e Fonseca u përgjigj me tre gola. Së pari Veretout (67’) nga penalltia, Dzeko (78’) me golin e dytë personal dhe Carles Perez (90′) vulosën rezultatin përfundimtar.

Roma pas katër ndeshjeve tubon shtatë pikë në vendin e shtatë, kurse Benevento ka gjashtë pikë në pozitën e 10-të.

Pique, Messit: Prit edhe një vit derisa ata të shkojnë

Kushtrim Guraj

Stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të bëhet me 21 mijë ulëse

Kushtrim Guraj

Zidane pas humbjes kundër Shakhtarit: Do ta gjej një zgjidhje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net