Opoja.net

Ronaldo: ‘Derby d’Italia’ i mirë sa ‘El Clasico’

Sport

Juventus dhe Inter do të vihen përballë njëra tjetrës, në një që pritet të jetë ndeshja më interesante e sezonit në Seri A.

Para kësaj ndeshje, disa komente ka dhënë edhe Cristiano Ronaldo, i cili beson se ‘Derby d’Italia’ është po aq interesant sa ‘El Clasico’.

“Do të jetë ndeshje e madhe, njësoj sikur do të jetë Real Madrid – Barcelona, që do të luhet gjithashtu të dielën në mbrëmje” ka thënë Ronaldo, transmeton lajmi.net.

“Ndeshja kundër Inter është një nga ato ndeshjet e mira për t’u luajtur, sikur ato kundër Milan apo Lazio. Të gjithë duan të luajnë në këso ndeshjesh” ka thënë tutje portugezi.

‘Derby d’Italia’ do të luhet me dyert e mbyllura, si pasojë e Coronavirusit.

Loading...

Mos i humb

Arsenal dhe Man Utd në ‘luftë’ për yllin e Bayern Munich

Kushtrim Guraj

Milani pritet t’i mposht ekipet e mëdha për transferimin e ‘Pirlos’ së ri

Kushtrim Guraj

Ky është zëvendësuesi ideal i Messit te Barcelona

Kushtrim Guraj

Interi mund të nënshkruajë me Messin

Kushtrim Guraj

Pogba, plani A i Real Madridit, e Camvinga plani B

Kushtrim Guraj

AC Milan po e transferon 50 milionshin italian

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net