Opoja.net
Meka Mish

Ronaldo ‘kthen’ vitet kur kalonte lojtarët me lehtësi, e bëri edhe ndaj Romës në fundjavë

Ndër vite, Crisitano Ronaldo ka qenë një lojtar që ka ndërruar pozicione, por jo më shumë se dy, anësor dhe sulmues në qendër, por në të dyja është treguar i suksesshëm.

Ylli portugez ka filluar ta humbet shpejtësinë që e kishte vite më parë, pasi mosha ka bërë që ai të mos mund të vrapojë, por edhe t’i kalojë kundërshtarët me lehtësi.

Cristiano Ronaldo e ka pranuar se në vitet e fundit ka filluar që më mos të vrapojë shumë, por edhe që është dobësuar në driblimin e lojtarëve.

“Ato momente kur unë hyja në fushë dhe thosha me veten, tani do të driblojë disa lojtarë, të jem i sinqertë me ju, unë nuk i kam më ato cilësi”, ka thënë ylli i Juventusit.

“Tashmë e dini se unë i kam bërë disa vite në futboll dhe jam duke shkuar drejt përfundimit të karrierës. Nuk jam më ai djaloshi i ri që mund të vrapoja me disa kilometra pa u lodhur, tash jam më i fokusuar para gole dhe jam më efikas kur kam topin në këmbë”, ka shtuar më tej Ronaldo.

Por, portugezi bëri një driblim mahnitës në humbjen ndaj Romës në fundjavën e kaluar, duke u rikthyer në kohë kur kalonte dy apo tre lojtarë menjëherë, ndërsa kësaj radhe ishin mbrojtësit e skuadrës romake. /Telegrafi/

Mos i humb

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus

Opoja.net

Pas Muriqit, Fenerbahce synon edhe Pajtim Kasamin

Opoja.net

Dani Alves është futbollisti i parë që fiton 40 trofe

Opoja.net

Avdijaj largohet nga Debreceni, rikthehet në Zvicër

Opoja.net

Zyrtare: Etrit Berisha prezantohet te Spal

Opoja.net

Erdhi nga akademia e Lirisë, Dellova konsiderohet si lojtar më perspektiv i Hajdukut

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net