Ronaldo më i miri në europë

Sport
Ronaldo më i miri në europë

Mbrëmë në gala mbrëmjen e UEFA-s, Cristiano Ronaldo, ka fituar çmimin ”UEFA Best Player” për futbollisitin më të mirë në europë për edicionin 2015/2016.

Ronaldo në garë për çmimin e më të mirit, e ka mposhtur bashkëlojtarin e tij te Real Madridi, Gareth Bale, si dhe francezin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann, shkruan Opoja.net.

Futbollisti portugez, edicionin që shkoi ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin, Kampionatin Europian me Portugalinë, është shpallur golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve me 16 gola, si dhe së fundi ka fituar Super Kupën e Europës me Real Madridin.

“Nuk mund ta zëvendësoj më të mirin në botë, Van Dijk”

Kushtrim Guraj

Bashkimi triumfon në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit, siguron finalen e Superkupës së Kosovës

Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net