Opoja.net

Ronaldo me rekord të ri në shënimin e golave

Sport
Ronaldo me rekord të ri në shënimin e golave

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thyer edhe një rekord në botën e futbollit.

Portugezi bëhet lojtari i parë në histori të futbollit që shënon më shumë se 50 gola në 6 sezone radhazi në të gjitha garat në nivel klubi, transmeton Koha.net.

Ai ka shënuar dy gola sot kundër Deportivo La Corunas, duke e çuar në 35 numrin e golave të shënuar në La Liga, dhe në 50 numrin total, raporton ESPN.

Ronaldo ka shënuar këtë shifër të golave në gjashtë sezonet e fundit me Real Madridin:

2010/11 – 53

2011/12 – 60

2012/13 – 55

2013/14 – 51

2014/15 – 61

2015/16 – 50

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj

Stadiumi i Napolit do ta mbajë emrin “Diego Armando Maradona” nga ndeshja e ardhshme e napolitanëve

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net