Opoja.net

Ronaldo përsëri pozitiv me Covid-19, e humb përballjen me Barcelonën

Sport
Ronaldo përsëri pozitiv me Covid-19, e humb përballjen me Barcelonën

Cristiano Ronaldo ka dalë pozitiv në testin e dytë për koronavirus të enjten dhe si pasojë do të mungojë në përballjen e Juventusit kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme.

Ronaldo infektua me koronavirus në fillim të muajit të këtij muaji derisa ishte në detyrë me Kombëtaren e Portugalisë.

Ai po shpresonte se do ta mposhte virusin në kohë për takimin me Barcelonën e Lionel Messit të mekurën e ardhshme.

Megjithatë, edhe pas nëntë ditëve në karantinë në Torino, Ronaldo ka dalë pozitiv në testin e bërë të mërkurën mbrëma.

Sipas rregullores së UEFA-s, një futbollist duhet të dalë negativ në testin për koronavirus të paktën një javë para ndeshjes, për të pasur të drejtë të luajë.

The post Ronaldo përsëri pozitiv me Covid-19, e humb përballjen me Barcelonën appeared first on FaktePlus.

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net