Opoja.net

Ronaldo tregon se ku është dallimi mes tij e Messit

Sport
Ronaldo tregon se ku është dallimi mes tij e Messit

Cristiano Ronaldo ka kontribuar në debatin e përjetshëm se kush është më mirë, ai apo Lionel Messi.

Portugezi është shfaqur në një dokumentar të DAZN-it, “The Making Of”, teksa ka treguar se ku është dallimi mes tij dhe argjentinasit.

Sulmuesi i Juventusit ka pohuar se dallimi qëndron në faktin se ai ka luajtur për klube të ndryshme, me të cilët ka fituar tituj të Ligës së Kampionëve.

“Dallimi është se kam luajtur për klube të ndryshme dhe e kam fituar pesë herë Ligën e Kampionëve ndërsa ai është në të njëjtin klub gjatë gjithë karrierës. Unë isha shtatë herë golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve, ku në gjashtë herë kam qenë vit pas viti. Janë shumë pak futbollistë që kanë fituar pesë tituj të Evropës me klube dhe kjo është arsyeja pse unë identifikohem me atë garë”, pohoi futbollisti.

Ronaldo fitoi një titull evropian me Manchester United dhe katër me Realin. Gjatë rrugës, ai vlerësoi Messin, i cili fitoi katër titujt evropian me ekipin e Barcelonës ndërsa është shpallur gjashtë herë golashënuesi më i mirë i garës.

“Messi është një lojtar i shkëlqyer i futbollit, i cili nuk do të mbahet në mend vetëm për Topat e Artë, por edhe si lojtari kryesor i ekipit vit pas vitit”, tha CR7.

Ndryshe, 34-vjeçari deri më tani ka fituar një herë titullin e kampionit të Evropës me kombëtaren e Portugalisë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Mërgim Vojvoda: Ne e duam me zemër Kosovën

Opoja.net

Anglia me ndryshime të mëdha, formacioni i mundshëm ndaj Kosovës

Opoja.net

Formacioni i mundshëm i Kosovës në duel me Anglinë, Challandes pritet të bëjë disa ndryshime

Opoja.net

Kosova pret Anglinë për ta përmbyllur një cikël fantastik të kualifikimeve për Evropian

Opoja.net

Amir Rrahmani: Nuk do të ketë racizëm, në vendin tonë janë tifozë të lojtarëve dhe klubeve angleze

Opoja.net

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para sfidës ndaj Anglisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net