Opoja.net

Ronaldo u shënoi 38 kombëtareve të ndryshme, por kurrë nuk arriti ta tund rrjetën e kombëtares shqiptare dhe disa të tjerave

Sport

Cristiano Ronaldo po vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet edhe me kombëtaren portugeze.

Sulmuesi ka arritur të realizojë tri golat e fitores së Portugalisë kundër Zvicrës (3-0) në kuadër të Ligës së Kombeve. Kjo e ka dërguar edhe në një rekord të ri 34-vjeçarin, ku deri më tani u ka shënuar gol 38 kombëtareve.

Por, një ndër kombëtaret që nuk u ka shënuar gol është edhe kombëtarja shqiptare, ku me të cilën është takuar gjatë kualifikimeve të kampionatit evropian të vitit 2016.

Ai gjatë dy takimeve me kuqezinjtë, njëherë ka pësuar humbje me rezultat minimal 1-0 dhe me të njëjtin rezultat ka shënuar fitore, por që nuk ishte realizator i golit të fitores së iberikëve.

Futbollisti nuk ka arritur të realizojë gol edhe as kundër disa skuadrave të tjera duke përfshirë Italinë, SHBA-në, Anglinë, Meksikën, Gjermaninë, Brazilin, Francën, Kilin, Uruguain e Turqinë.

Ndryshe, futbollisti gjatë karrierës si profesionist ka pasur 157 paraqitje dhe ka realizuar 88 gola në të gjitha garat.

Më poshtë gjendet lista e kombëtareve që u ka shënuar gola, ku më së shumti ia ka tundur rrjetën Armenisë, Suedisë, Letonisë dhe Andorrës. /Telegrafi/

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net