Rrahmani ‘po’ Kosovës

Sport
Rrahmani ‘po’ Kosovës

Amir Rrahmani është emri më i ri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll. Vlen të përmendet që Amir Rrahmani në miqësoren e 25 majit 2014, në ndeshjen Kosova – Senegal, ka luajtur për Kosovën me ftesë të veçantë nga FFK-ja në drejtim të FSHF-së.

Lajmi u konfrmua nga zyrtari i FFK-së në Facebook, ndërsa ky do të jetë lojtari i katërt që kalon nga Kombëtarja Shqiptare në Përfaqësuesen e Kosovës, pas Alban Mehës, Milot Rashicës dhe Herolind Shalës.

Përveç të lartpërmendurve, edhe Sinan Bytyqi i Manchester Cityt e ka konÖrmuar se do të jetë pjesë e përfaqësueses së drejtuar nga Albert Bunjaku, e cila rrugën drejt Botërorit ‘Rusi 2018’ e Öllon më 5 shtator, në ndeshjen ndaj Finlandës në qytetin Turku.

“Nuk mund ta zëvendësoj më të mirin në botë, Van Dijk”

Kushtrim Guraj

Bashkimi triumfon në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit, siguron finalen e Superkupës së Kosovës

Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net