Opoja.net

Rrënqethëse, ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari mëngjesin e 5 Marsit

Kosova

Ish-ushtari i UÇK’së, Shekip Fazliu, ka rrëfyer për netët kritike në kullën e Jasharëve me 5, 6, dhe 7 mars, data këto kur lufta në Prekaz filloi.

Shekipi kishte shkuar me datë 4 Mars te Jasharajt nga Prishtina sepse aso kohe ai ishte student.Rrëfimi vazhdon duke treguar për natën e 4 Marsit ku vetëm disa orë ndanin familjen Jashari nga sulmi barbar i forcave serbe.Komandanti legjendar Adem Jashari kishte hetuar forcat qe po e rrethonin dhe  doli në dritare dhe tha: “burra, shkijet po vijnë” me një qetësi të paparë.

Loading...

Mos i humb

Izolimi shfaq tendencën e rritjes së dhunës në familje

Opoja.net

Kurti: Aleanca me SHBA-në është e thellë, zgjedhje pas pandemisë

Opoja.net

Shënohet Dita e Kushtetutës me shkelje kushtetuese

Opoja.net

Infektologu i QKUK’së: Mos na quani heronj, por respektoni këshillat e mjekëve dhe qëndroni në shtëpi

Opoja.net

Ahmeti: Ky nuk do të jetë tuneli i vetëm dezinfektues, do vendosim edhe të tjerë (VIDEO)

Opoja.net

Përurohet tuneli dezinfektues si masë mbrojtëse ndaj Covid-19 (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net