Rrëzohet Qeveria Kurti (Video)

Kosova
Rrëzohet Qeveria Kurti (Video)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro rrëzimit të Qeverisë Kurti, raporton Front Online.

Me  82 vota është rrëzuar Qeveria përkrahur nga PDK-ja, AAK-ja, Nisma, Lista Serbe dhe minoritetet e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Këtë mocion nuk e kanë votuar 32 deputetë, përfshirë këtu disa të LDK-së. Vetëm një deputet abstenoi. /Front Online

Këtë vit do të fillojë ndërtimi i autostradës drejt Merdares, kaq pritet të kushtojë

Opoja.net

UP nuk tregon se kur do të hapet konkursi për vitin e ri akademik

Opoja.net

Shtohen patrullimet e policisë në Karaçevë, që nga korriku nuk ka hyrje të xhandarmërisë serbe

Opoja.net

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net

​Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net