Opoja.net
Meka Mish

Rritet numri i pacientëve, 373 fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencën pediatrike

Në klinikat e QKUK-së, ditëve të fundit është shtuar numri i pacientëve të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Rast i tillë ka ndodhur edhe në Emergjencën e Klinikës së Pediatrisë gjatë ditëve të vikendit.

Sipas raporti të Klinikës së Pediatrisë vetëm gjatë vikendit kanë kërkuar ndihmën mjekësore 373 fëmijë me simptoma të ndryshme, shkruan Telegrafi.

Prej tyre 54 fëmijë janë pranuar për trajtim të mëtejmë në kuadër të Klinikës së Pediatrisë,meqë pediatrit kanë vlerësuar se ju nevojitet trajtim i mëtejmë shëndetësorë.

E gjithë kjo rritje e numrit të pacientëve ditëve të fundit ka rezultuar si pasojë e prekjes nga viruse të ndryshme sezonale. /Telegrafi/

Mos i humb

Kolona deri në 250 metra në hyrje të Merdares, pritjet deri në 20 minuta

Opoja.net

Anëtari i bordit: Qeveria dhe MASHT-i, nuk mundë ta fajësojnë KShC-në për mos akreditimin e universiteteve

Opoja.net

Universiteti i Prizrenit bën thirrje që studentët të mos shqetësohen

Opoja.net

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

Opoja.net

Mbyllet Universiteti i Prizrenit

Opoja.net

Lituania pro heqjes së vizave për Kosovën, Finlanda e rezervuar

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net