Opoja.net

Rukiqi ka një njoftim për punëtorët që punojnë në komunat ku ka orë policore

Kosova
Rukiqi ka një njoftim për punëtorët që punojnë në komunat ku ka orë policore

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka njoftuar se punëtorët që punojnë në komunat ku ka orë policore, mund të kthehen në vendbanimet e tyre deri në një orë pas fillimit të orës policore.

Por, ata duhet të kenë me vete vërtetimin që kanë qenë në orar të punës deri në orën 19:00.

Sipas Rukiqit, edhe punëtorëve të kompanive që e kanë të organizuar punën me turne dhe që punojnë edhe pas orës 19:00, u lejohet levizja, duke e prezantuar dokumentin e nxjerrur nga ATK.

“Qendra Operative e Ministrise te Puneve te Brendshme e ka percjellur informaten tek policia ne menyre qe te mos kete asnje pengese ne levizjet e punetoreve”, ka shkruar Rukiqi.

“Punë pas orës 19:00”- Rreth 30 mijë qytetarë morën këso certifikata nga ATK-ja  

The post Rukiqi ka një njoftim për punëtorët që punojnë në komunat ku ka orë policore appeared first on FaktePlus.

Në dy ditët e ardhshme temperaturat deri në -5 gradë

Opoja.net

Ja kur pritet të bie borë në Kosovë

Opoja.net

Heshtje rreth varrezës së re masive në Serbi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net