Opoja.net

Rumani-Shqipëri, formacionet zyrtare

Sport
Rumani-Shqipëri, formacionet zyrtare

Kombëtarja Kuqezi zhvillon ndeshjen e fundit të fazës grupore të ‘Euro 2016’ kundër Rumanisë, në kuadër të Grupit A.

Formacioni startues i Rumanisë: Tatarusanu, Sapunaru, Grigore, Chiriches, Matel, Hoban, Prepelita, Popa, Stanciu, Stancu, Alibec

Formacioni startues i SHQIPËRISË: Berisha; Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli; Basha, Abrashi, Memushaj, Lila, Lenjani; Sadiku.

Skuadrat, që nisin ndeshjen në orën 21:00 në Lyon, janë në kërkim të pozitës së tretë për të siguruar kualifikimin e mëtutjeshëm në këtë Evropian.

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net