Opoja.net

Rusia raporton rreth 9 mijë raste të reja me Covid-19

Shëndeti
Rusia raporton rreth 9 mijë raste të reja me Covid-19

Rusia ka raportuar 8,946 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, tha të hënën shtabi i këtij vendi që po merret me koronavirus.

Ky vend ka numrin e tretë më të lartë të rasteve të konfirmuara globalisht, me 353,427 raste të regjistruara sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

Zyrtarisht, Rusia ka regjistruar 3,633 vdekje të shkaktuara nga virusi, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

Loading...

Mos i humb

Alarmon virologu gjerman: Do të ketë edhe valë të tretë të koronavirusit

Kushtrim Guraj

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se Koronavirusi

Kushtrim Guraj

Ja pse është shumë e rëndësishme të vendosim maska kur dalim në publik

Kushtrim Guraj

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Kushtrim Guraj

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga OBSH

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net