Opoja.net

Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

Sport
Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

Alexis Saelesmaekers është i kënaqur me paraqitjet e fundit të Milan.

Milan ka mposhtur dy skuadrat e para në tabelën e Serie A, Lazio dhe Juventus, në dy xhirot e fundit.

Përmbysja ndaj Juventus ishte nga më spektakolarët dhe kjo i ka lënë përshtypje të riut Saelemaekers, i cili thotë se skuadra duhet të bëjë më shpesh kështu.

“Ishte ndeshje e shkëlqer”, ka thënë Saelemaekers, transmeton lajmi.

“Ne treguam mentalitetin, duke qenë me dy gola disavantazh, duke u rikthyer në 4:2, është e mrekullueshme”, ka shtuar lojtari.

“Unë shpresoj që të vazhdoj kështu edhe sa i përket paraqitjeve individuale”, ishin fjalët e Saelesmaekers.

Anësori që aktivizohet në mesfushë ka startuar në të dyja ndeshjet dhe ka lënë përshtypje të mira në fushën e blertë.

Loading...

Mos i humb

Bonaventura përshëndetet me Milanin

Fari Kolloni

Cavani aty ku askush s’e pritse

Fari Kolloni

Ndeshjet në Evropë, UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare

Fari Kolloni

Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Fari Kolloni

Milan identifikon zëvendësuesin e Bonaventuras

Fari Kolloni

E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net