Opoja.net

Samiti G20, Erdoğan takon presidentin Trump

Rajoni
Samiti G20, Erdoğan takon presidentin Trump

HAMBURG (AA) – Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan në kuadër të “Samitit të Liderëve G20” u takua me presidentin e SHBA-ve Donald Trump, raporton Anadolu Agency (AA).

Vazhdojnë takimet dypalëshe të presidentit Erdoğan në kuadër të Samitit të Liderëve G20.

Në kuadër të kësaj, u zhvillua një takim mes presidentit Erdoğan dhe presidentit Trump, i cili zgjati 20 minuta.

Erdoğan edhe në ditën e parë të Samitit, në seancën e parë të punëtorisë me temën “Rritja Globale dhe Tregtia” zhvilloi një takim me presidentin amerikan Trump.

Në takim i pranishëm ishte edhe ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu.

Ky pritet të jetë kabineti i Joe Biden

Opoja.net

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

Opoja.net

Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net