Opoja.net

Samsung largon mundësinë e përdorimit të kufjeve me tela në Galaxy Note 10

Teknologji
Samsung largon mundësinë e përdorimit të kufjeve me tela në Galaxy Note 10

Ashtu si ishte paralajmëruar, Samsung edhe e ka larguar mundësinë e përdorimit të kufjeve me tela në Galaxy Note dhe Note +.

Kjo është bërë pikërisht tri vite e gjysmë, që kur Apple ndërmori këtë veprim shumë të përfolur dhe hoqi nga iPhone hapësirën prej 3.5 milimetrave, transmeton Telegrafi.

Tani që është larguar, nuk pritet që më të kthehet, te asnjë nga Galaxy Note të re, apo edhe telefonat e moleve tjera.

Largimi i këtij sistemi analog të audios, mendohet se është bërë, që të lirohet hapësira për bateri shumë më të fuqishme që janë vendosur në këtë telefon.

Megjithëse është larguar kjo hapësirë, lidhja me kufje digjitale pa tela, do të bëhet me lehtësi, meqenëse në Galaxy Note 10, është vënë një sistem shumë më i mirë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Gjashtë pajisjet që shpenzojnë më së shumti rrymë në shtëpi

Opoja.net

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Opoja.net

Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode

Opoja.net

Zbuloni si ta kuptoni nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp

Opoja.net

Ndryshimi i fundit i Instagram-it për mesazhet në DM

Opoja.net

Ligjet më qesharake për shoferë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net