Opoja.net
Meka Mish

SBAShK kundër kompensimit të orëve, a do të këtë zgjidhje këtë javë? (Video)

Sonte në emisionin “Përballje” do të diskutohet për orët e humbura të mësimit gjatë grevës së arsimit.

Pse SBAShK është kundër vendimit të ministrit të Arsimit, Shyqiri Bytyqi, për kompensim të orëve të humbura gjatë grevës së mësimdhënësve.

Cila është kërkesa e SBAShK-ut e cila e Ministrisë së Arsimit?

Cili është roli i Komisionit parlamentar të Arsimit dhe çfarë u adresua në mbledhjen e fundit?

Pse ka përplasje mes SBAShK-ut dhe MAShT-it për këtë temë?

Për të diskutuar për këto tema në emision janë:

Rrahman Jasharaj – Kryetar i SBAShK-ut

Valmir Gashi- këshilltar politik i ministrit të Arsimit

Driton Çaushi – Deputet i PSD-së

Emisioni “Përballje” është prodhim i Telegrafit me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu dhe transmetohet çdo të hënë në ora 20:30 në RTV Dukagjini.

Gjiganti

Mos i humb

Al Jazeera: Vuçiq po e përdor Kosovën si karrem për opozitën në Serbi

Opoja.net

Përkujtohen 27 të masakruarit e Lagjes së Trimave

Opoja.net

Fundjava në Kosovë me mot të ndryshueshëm

Opoja.net

Cakaj: Ibrahim Rugova, arkitekt politik i Kosovës

Opoja.net

Haradinaj takon Jahjagën, flasin për shënimin e 20-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

Opoja.net

Rritet bashkëpunimi mes Policisë së Kosovës dhe asaj gjermane

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net