Sevilla mposht Romën, kualifikohet në çerekfinale të Europa League

Sport
Sevilla mposht Romën, kualifikohet në çerekfinale të Europa League

Sevila është kualifikuar në çerekfinale të Europa League.

Sevilla është skuadra e radhës që ka prerë biletën për në çerekfinale të Europa League.

Skuadra e Julen Lopetegui e mposhti Romën në Gjermani me rezultat të pastër 2-0.
Sergio Reguilon dhe Youssef En-Nesyri shënuan për skuadrën spanjolle.

Bayer Leverkusen është skuadra tjetër që sonte preu biletën për çerekfinale, pasi e mposhti Rangersin me rezultatin minimal 1-0.

Moussa Diaby shënoi golin e fitores në minutën e 51’.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Muric, debuton me skuadrën e re

Fari Kolloni

Liverpool sjell në këtë skuadër këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net