Opoja.net

Shënon Kosova, super Rashica gjen golin

Sport

Kosova ka kaluar në epërsi  1-0 ndaj Malit të Zi me golin e shënuar nga Milot Rashica.

Një aksion i bukur i nisur nga Besar Halimi që pason bukur me Arbër Zenelin, i cili gjuan, por goditja e tij bllokohet, nga mbrojtësit. Topi shkon te Vedat Muriqi i cili nuk arrin të gjuaj, e nga devijimi i mbrojtësit shkon te këmbët e Milot Rashicës që gjuan fuqishëm për 1-0.

Gol shumë i bukur i Kosovës që nga kalon në epërsi në kryeqytetin malazez. Topi shkoi ndërmjet këmbëve të lojtarit dhe portierit vendas Milan Mijatovic.

Festë e madhe e lojtarëve tanë që të bashkuar festuan.

Kosova e ka nisur shumë mirë këtë përballje. /Telegrafi/  

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net