Sheva publikon listën ukrainase për ndeshjen me Kosovën

Sport
Sheva publikon listën ukrainase për ndeshjen me Kosovën

Përzgjedhësi i Ukrainës, Andriy Shevchenko, ka publikuar listën prej 25 lojtarëve të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet e radhës.

Ukraina do të luajë kundër Turqisë më 6 tetor dhe më pas do të përballet me përfaqësuesen e Kosovës më 9 tetor.

Portierët: Andriy Pyatov (Shakhtar Donetsk), Denys Boyko (Malaga), Oleksiy Shevchenko (Zorya Luhansk)

Mbrojtësit: Yaroslav Rakitsky (Shakhtar Donetsk), Evgen Khacheridi (Dinamo Kiev), Ivan Ordets (Shakhtar Donetsk), Oleksandr Kucher (Shakhtar Donetsk), Eduard Sobol (Zorya Luhansk), Bogdan Butko (Shakhtar Donetsk), Artem Fedetsky (Darmstadt)

Mesfushorët: Taras Stepanenko (Shakhtar Donetsk), Maksym Malyshev (Shakhtar Donetsk), Viktor Kovalenko (Shakhtar Donetsk), Andriy Yarmolenko (Dinamo Kiev), Viktor Tsygankov (Dinamo Kiev), Sergiy Sydorchuk (Dinamo Kiev), Sergiy Rybalka (Dinamo Kiev), Ruslan Rotan (Dnipro), Ivan Petryak (Zorya), Yevhen Konoplyanka (Schalke), Oleksandr Zinchenko (PSV), Evgen Shakhov (PAOK)

Sulmuesit: Roman Zozulya (Real Betis), Artem Kravets (Granada), Denys Balanyuk (Dnipro)

Kante po largohet nga Chelsea?

Kushtrim Guraj

Në Shqipëri vazhdon bojkotimi i futbollit

Kushtrim Guraj

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net