Opoja.net

Shevchenko trajneri i ri i Ukrainës

Sport
Shevchenko trajneri i ri i Ukrainës

Andriy Shevchenko është trajneri i ri i Ukrainës. Lajmi qarkullonte prej kohësh, por vetëm tani erdhi njoftimi zyrtar nga Federata Ukrainase e Futbollit në faqen e saj të internetit.

Ish-fituesi i Topit të Artë me Milanin ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me mundësinë për ta zgjatur edhe 2 vjet të tjera.

Sikurse ishte aluduar më herët, në stafin teknik të Shevas janë edhe Mauro Tassoti dhe Andrea Maldera, pas “divorcit” me Milanin.

Pas Europianit në Francë, të cilin e kaloi si bashkëpunëtor i trajnerit, Shevchenko është gati të marrë mbi shpatulla përgjegjësitë për kombëtaren.

Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Kushtrim Guraj

Fjalimi motivues i Majlinda Kelemendit: Krejt cka kam, i arrita vetë 

Kushtrim Guraj

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net