Opoja.net

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Sport

Shkëndija ka humbur ndaj Nomme Kalju me rezultat 2-1, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve. 

Kuqezinjtë e Tetovës edhe pse e kishin fituar ndeshjen e parë 1-0, dy golat e pranuar në shtëpi bënë që ata të eliminohen nga gara më prestigjioze evropiane.

Edhe pse ndeshja e parë ishte fituar dhe pritej një kualifikim i lehtë, goli i shënuar në pjesën e parë nga Maximiliano Ugge që në minutën e 6-të, ndryshoi ndeshjen.

Shkëndija me shumë mund arriti që ta barazojë rezultatin në pjesën e dytë.

Nga pika e bardhë i saktë ishte Agim Ibraimi.

Kur pritej që ndeshja të mbyllej në barazim në skenë doli Liliu që me kokë nga afër shënoi në kohën shtesë.

Loading...

Mos i humb

Arsenali mposht Burnleyn për fitoren e dytë në Ligën Premier

Opoja.net

Bayerni e konfirmon arritjen e marrëveshjes me Barcelonën për Coutinhon

Opoja.net

Bayerni e fillon mbrojtjen e titullit me barazim, ndalet nga Hertha

Opoja.net

Milan synon transferimin e Florian Neuhaus, mesfushori cilësohet si “Leite Kaka gjerman”

Opoja.net

Konfirmohet nga FFK: Nuk ka më barazh, katër klube bien nga Superliga – tri ekipe në Evropë

Opoja.net

Liverpooli bëhet klubi anglez me më së shumti trofe të mëdhenj, kalon Unitedin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net