Opoja.net

Shkolla fillore ’28 Nëntori’ fituese e turneut për shkollat fillore

Opoja Sport
Shkolla fillore ’28 Nëntori’ fituese e turneut për shkollat fillore

Përfundon turneu dy ditor në futboll të vogël i mbajtur në QRS ‘Aroma Sport’ ku morren pjesë shkollat fillore të komunës së Dragashit.

Shkolla fillore ’28 Nëntori’ nga Bresana ishte fituese e turnirit, mbarëvajtjen e të cilit e përcollen arsimtarët e edukatës fizike të shkollave respektive.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

’28 Nëntori’ në finale mposhti me rezultat të ngushtë 1-0 shkollën fillore ‘Shaban Shabani’ të cilët u shperblyen me vendine dytë. Ndërsa vendin e tretë e gëzoi shkolla fillore ‘Sezai Surroi’.

Me shpresën se turne dhe ngjarje të tilla do të organizohen më shpesh, nxënësit u ndanë shumë të kënaqur!

 


© Opoja.net. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

Të martën hidhet shorti për Kupën e Kosovës

Kushtrim Guraj

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Kushtrim Guraj

Një i infektuar sot me Covid-19 nga Dragashi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net