Opoja.net

Shorti e vendos Kosovën me Serbinë, por rregullat nuk lejuan

Sport
Shorti e vendos Kosovën me Serbinë, por rregullat nuk lejuan

Në shortin për Kampionatin Europian 2018 për grupmposhat U-19, ku për herë të parë po merr pjesë Kosova, ka ndodhur një gjë interesante.

Serbia ka ra në një grup me Kosovën, mirëpo për shkak të rregullave të UEFA-së, Serbisë i është ndërruar grupi dhe Kosova ka dalë në grup me Austrinë, Izraelin dhe Lituaninë.

Ndeshjet e Grupit 6 ku bën pjesë Kosova luhen në mes të datave 3 dhe 9 tetor të vitit 2017.

Stadiumi i Napolit do ta mbajë emrin “Diego Armando Maradona” nga ndeshja e ardhshme e napolitanëve

Kushtrim Guraj

Sa do t’i kushtojë Barcës nderimi që Messi i bëri Maradonas

Kushtrim Guraj

“Askush s’u kujdes për Maradonën, e lanë vetë të vdesë në një dhomë të vogël”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net