Opoja.net
Meka Mish

Shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës FA

Favoriti i sivjetmë i Kupës FA, Manchester City, do të luajë kundër Brightonit në gjysmëfinalen që zhvillohet ne stadiumin Wembley.

Skuadra e Pep Guardiolas u kthye nga disavantazhi prej dy golash për ta eliminuar Swansea Cityn e Bersant Celinës, ndërsa Brightoni e eliminoi Millwallin pas penalltive.

Finalisti vitit 1984, Watfordi, do të luajë kundër fituesit të katërfishtë, Wolverhampton Wanderers, në gjysmëfinalen e tyre të parë që nga viti 1998.

Të dyja ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohen në fundjavën e 6 dhe 7 prillit.

Ndeshjet gjysmëfinale të Kupës FA:

Manchester City – Brighton

Watford – Wolverhampton Wanderers

/Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net