Opoja.net

Shqipëria përsëri goditet nga një tërmet

Shqipëria
Shqipëria përsëri goditet nga një tërmet

Një tjetër lëkundje e tokës është regjistruar këtë të shtunë në Shqipëri.

Hapësira e lëkundjeve vijon të mbetet zona mes Durrësit dhe Tiranës.

Këtë herë tërmeti është shënuar në orën 14:31 me epiqëndër në Xhafzotaj e në thellësi 10 kilometra.

Tërmeti ka qenë 3.2 ballë sipas shkallës Rihter.

Ndryshe më 21 shtator një tërmet prej 5.8 ballësh ka goditur Tiranën dhe Durrësin, i cili, përveç dëmeve materiale ka shkaktuar edhe dhjetëra të lënduar.

Tërmeti është regjistruar rreth 6 kilometra larg Durrësit, por ai është ndjerë edhe në Prishtinë, e Pejë për disa sekonda.

Bilanci më i fundit nga tërmeti i 21 shtatorit janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara. /Vision Plus/

Loading...

Mos i humb

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net

Thumana disa ditë pas tërmetit

Opoja.net

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

Opoja.net

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut

Opoja.net

Shoqata studentore shqiptare në Harvard mbledh mbi 9 mijë dollarë për të prekurit e tërmetit

Opoja.net

Në Shqipëri 6500 persona në çadra, 525 pallate të dëmtuara

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net