Opoja.net

Shqipëria publikon listën përfundimtare për Euro 2016

Sport
Shqipëria publikon listën përfundimtare për Euro 2016

Gianni De Biasi, përzgjedhësi i Shqipërisë, ka publikuar listën përfundimtare prej 23 lojtarëve që do të luajnë në Euro 2016 për kombëtaren shqiptare.

Amir Rrahmani, Milot Rashica, Berat Gjimshiti dhe Herolind Shala janë katër lojtarët që janë larguar nga lista preliminare prej 27 kuqezinjve.

Lista e Shqipërisë për Euro 2016:

Etrit Berisha, Alban Hoxha, Orges Shehi, Andi Lila, Elseid Hysaj, Lorik Cana, Mërgim Mavraj, Arlind Ajeti, Naser Aliji, Frederik Veseli, Ansi Agolli, Taulant Xhaka, Amir Abrashi, Ermir Lenjani, Shkëlzen Gashi, Ergys Kace, Odise Roshi, Ledian Memushaj, Migjen Basha, Burim Kukeli, Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj dhe Armando Sadiku. 

AC Milan vs Celtic, formacionet zyrtare

Kushtrim Guraj

“Ekonomikisht, do ta shisja Messin në verë”

Kushtrim Guraj

Neymar: Dua të luaj me Messin nga sezoni i ardhshëm

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net