Opoja.net

Shqiptarët nisin kremtimin e fitores në Tuz

Rajoni
Shqiptarët nisin kremtimin e fitores në Tuz

Ndërkohë që ende nuk janë shpallur rezultatet zyrtare preliminare për zgjedhjet e sotme lokale në Tuz, qytetarët shqiptarë kanë nisur në orët e mbrëmjes të kremtojnë fitoren e tyre.

Sipas të dhënave preliminare nga shtabi i koalicionit shqiptar, 80 për qind e zonave malore në Tuz kanë votuar pro shqiptarëve në zgjedhjet e sotme në këtë komunë.

Në ora 20:00 janë mbyllur të gjitha vendvotimet, ku për të parin e Tuzit konkurrojnë pesë parti dhe një koalicion shqiptar.

Të drejtë votimi kishin 11,904 qytetarë, ndërsa fletët e votimit janë shtypur në dy gjuhë.

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Zgjedhor (IOK), deri në ora 18.00 votuan 59.6 për qind e votuesve dhe procesi në përgjithësi ka kaluar i qetë./KP/Telegrafi

Loading...

Mos i humb

Burime diplomatike në Bruksel: Serbia pezullon fushatën kundër Kosovës

Opoja.net

Komunat do të ndalin shumë projekte si pasojë e krizës nga virusi

Opoja.net

BE-ja pret që Hoti të emërojë kryenegociatorin e Kosovës për dialog

Opoja.net

Ish-sekretari Mattis: Trump po tenton të na ndajë neve

Opoja.net

Qeveri e re me presione të vjetra

Opoja.net

Fëmijët e kaluan më lehtë COVID-19 sesa të rriturit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net