Opoja.net

Si u shënuan 108 golat e Euro 2016

Sport
Si u shënuan 108 golat e Euro 2016

Goli i Ederit në finalen e Euro 2016, i solli Portugalisë triumfin e parë në këtë garë.

Ky ishte goli i 108-të në 51 ndeshjet e regjistruara në këtë Europian.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Si u shënuan 108 golat?

 • 47: Me këmbë të djathtë
 • 37: Me këmbë të majtë
 • 24: Kokë

Sa shpesh u shënuan golat?

 • Koha mesatare e golit të parë: 41 minuta
 • Mesatarja për ndeshje: 2.12 gola

Distanca?

 • Brenda pesë-metërshit: 19 gola
 • Brenda zonës së rreptësisë (duke mos përfshirë pesëmetërshin): 72 gola
 • Jashtë zonës: 17 gola

Çfarë gola u shënuan?

 • 96: Lojë e hapur
 • 8: Penalti
 • 4: Direkt gjuajtje të lira

Bayerni i pari, Reali bie shumë poshtë – e kalojnë Barça dhe Juve

Kushtrim Guraj

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj

“Me mungojnë shumë tifozët”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net