Opoja.net
Meka Mish

Simeone zgjedh Messin para Ronaldos

Diego Simeone e ka zgjedhur Lionel Messin si lojtarë më të shkëlqyeshëm se Cristiano Ronaldo.

Një video u shfaq para disa kohësh ku Simeone shihej duke deklaruar preferencën e tij për Ronaldon.

Por, trajneri i Atletico Madridit tani ka konfirmuar besimin e tij se ylli i Barcelonës, Messi, është më i mirë dhe se video kishte një keqkuptim.

“Nëse unë kam për të zgjedhur mes Messit dhe Ronaldos, atëherë ka shumë të ngjarë që do të zgjedh Messin”, u ka thënë fillimisht Simeone gazetarëve.

Diego Simeone (Getty Images)
“Po, unë thashë [Ronaldo] në një video, por biseda ishte mes meje dhe asistentit të Atleticos, German Burgos, dhe ishim duke folur për futbollin, sikurse të gjithë që flasin për të”.

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi (Getty Images)
“Kur flisja për Messin dhe Ronaldon nuk ishte nga perspektiva se kush është më i miri në botë”.

“Unë vetëm do të thosha se në qoftë se ju keni mundësinë për të nënshkruar me njërin prej tyre për një klub normal, me lojtarë normalë, Ronaldo ndoshta do të përshtatet më mirë”.

“Por, me Messin, i rrethuar nga lojtarë të mëdhenj, Messi është më i mirë se Ronaldo”, përfundoi trajneri i Atleticos. /Telegrafi/

Mos i humb

Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Arsenali ka arritur marrëveshje për brazilianin Everton

Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Opoja.net

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus

Opoja.net

Pas Muriqit, Fenerbahce synon edhe Pajtim Kasamin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net