Sinan Bytyqi, futbollisti i radhës te Kosova

Sport
Sinan Bytyqi, futbollisti i radhës te Kosova

Mesfushori i ri i Manchester Cityt, Sinan Bytyqi, është lojtari i radhës që i ka thënë “PO” ftesës së Kosovës, shkruan Opoja.net.

Njoftimin e ka dhënë zyrtari i përfaqësueses së Kosovës, Bajram Shala, përmes një njoftimi në faqen e tij të Facebookut pak më parë.

Bytyqi është bashkëlojtar me Bersant Celinën te City, ndërsa tash do të kenë mundësinë që të njejtën ta bëjnë edhe për Kosovën në kualiÖkime për “Rusia 2018”.

Bytyqi është 21 vjeç aktualisht dhe ka qenë pjesë e Austrisë U-17, U-19 dhe U- 21 deri më tani. Ai është i lindur në Prizren.

Kante po largohet nga Chelsea?

Kushtrim Guraj

Në Shqipëri vazhdon bojkotimi i futbollit

Kushtrim Guraj

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net