Situata me koronavirus: 8 mijë e 799 raste pozitive, 4 mijë e 863 të shëruar

Kosova
Situata me koronavirus: 8 mijë e 799 raste pozitive, 4 mijë e 863 të shëruar

Gjatë së dielës nga gjithsej 468 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren kanë rezultuar pozitive me koronavirus 245 raste.

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në është 8.799 raste nga 37.411 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Ndërkaq, janë regjistruar 249 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 4.863 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.687,

Gjysma e qytetarëve do të mund të tërheqin nga Trusti mesatarisht vetëm 31 euro

Opoja.net

Veliu raporton para deputetëve për hyrjen e ushtrisë serbe në Karaçevë

Opoja.net

Vetëm dy anëtarë të Qeverisë shkojnë në Kuvend në seancën për arsimin

Opoja.net

Gjysma e qytetarëve do të marrin vetëm 31 euro nga Trusti, nëse kalon ligji

Opoja.net

Inatet politike lënë bizneset pa përkrahje financiare

Opoja.net

Grupi ‘Radari’ në Viber me mbi 15 mijë anëtarë, tregohet edhe vendndodhja e policisë në orë policore

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net