Opoja.net

Skënderbeu kampion për të gjashtën herë radhazi

Sport
Skënderbeu kampion për të gjashtën herë radhazi

Skënderbeu ka mbrojtur titullin e kampionit në Shqipëri.

Skuadra korçare fitoi titullin e gjashtë rresht në Superligë pasi mposhti në xhiron e fundit Flamurtarin me rezultat 2-0.

Fitorja e sotme e çon Skënderbeun në total prej 79 pikësh, pesë më shumë se ndjekësi i parë Partizani që u mposht 1-2 nga Teuta, transmeton Koha.net

Kukësi mbyll sezonin në pozitën e tretë, ndërsa një rang më poshtë bien Bylisi dhe Terbuni.

Milani ka krijuar ekip fitues, s’di të ndalet edhe pa Ibrahimovicin

Kushtrim Guraj

Zyrtare: Stadiumi i Napolit merr emrin e legjendës Maradona!

Kushtrim Guraj

Nuk këndellet Arsenali, mundet edhe nga Wolves

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net