Opoja.net

Sonte finalja e Europa League

Sport
Sonte finalja e Europa League

Sonte në Basel, do të luhet finalja e madhe e Europa League-s.

Liverpooli i Anglisë dhe Sevilla e Spanjës, synojnë ta fitojnë trofeun e kësaj gare të madhe evropiane.

Skuadra spanjolle, e cila për të tretën herë radhazi është në finalen e kësaj gare, do të përballët me Liverpoolin e Jurgen Klopp, në një ndeshje që pritet të prodhojë lojë të fortë dhe dramatike.

Atmosfera në Basel duket se do të jetë fantastike, madje sipas mediave të huaja, tashmë tifozët e “Reds” janë duke krijuar atmosferë të zjarrtë në rrugët e Baselit.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp thotë se skuadra e tij ka mundësi të bëjë diçka të madhe në këtë sezon të garave.

“Kur erdha këtu ka pasur shumë dyshime rreth këtyre lojtarëve. Tani ata e kanë mundësinë të arrijnë diçka te madhe. Ta provojmë”, ka thënë Klopp.

Finalja mes Liverpoolit dhe Sevillës nis në orën 20:45.

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net