Opoja.net

Sonte finalja e madhe Portugali – Francë, kush fiton?

Sport
Sonte finalja e madhe Portugali – Francë, kush fiton?

Portugalia dhe nikoqirja e këtij Evropiani, Franca do të përballen sonte në Stade De France, në kërkim të trofeut të këtij evenimenti të madh evropian.

Ballafaqimi mes këtyre dy përfaqësueseve, pritet të sjell një ndeshje të madhe, edhe pse ‘Gjelat’ për disa nuanca llogaritën favorit, pasi që luajnë në shtëpinë e tyre.

Francezët të motivuar maksimalisht pas fitores së madhe kundër Gjermanisë, të njëjtën gjë synojnë ta bëjnë edhe kundër Portugalisë së Cristiano Ronaldos.

Kjo super sfidë e cila pritet të luhet në një atmosferë të zjarrtë, sjell edhe duelin për Këpucën e Artë mes Antonio Griezmann-it te Francës dhe Cristiano Ronaldos. I pari deri tash ka realizuar gjashtë gola, kurse, i dyti katër gola.

Finalja mes Portugalisë dhe Francës nis në orën 21:00.

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Kushtrim Guraj

Kështu nuk e keni parë kurrë Leo Messin, po vuan në Barcelonë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net