Opoja.net

Sot mot me diell dhe vranësira

Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat minimale do të arrijnë në -3 gradë celsius, kurse ato maksimale do të jenë deri në 9 gradë celsius.

“Do të mbaj mot me diell dhe vranësira të lehta. Temperaturat do të jenë në rritje, sidomos maksimalet e ditës, kurse mëngjesi paraqitet me ngrica të lehta po thuaj në gjithë territorin e vendit”, thuhet në njoftim.

Për të enjten, sërish pritet çrregullim i motit, duke bërë që vranësirat të dendësohen dhe si pasojë e proceseve fizike që parashihen të ndodhin në troposferë, priten reshje, kryesisht në formë shiu, por edhe kushte për fjolla bore, derisa, në viset malore, reshjet paraqiten vetëm në formë dëbore dhe në fushat termike atje priten të ketë ulje për 2 respektivisht 4 gradë celsius.

Në fushat barike pritet të ketë rënie të lehta. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s

Mos i humb

Më 21 shtator, Bota sillet rreth Kosovës

Opoja.net

Republika e Turqisë e gatshme t’i ofrojë mbështetje Kosovës në fushën e sigurisë

Opoja.net

KQZ: Do të shtypen 1,801,800 fletëvotime

Opoja.net

BE mbështet zgjedhjet transparente dhe gjithëpërfshirëse në Kosovë

Opoja.net

Mot vjeshtor, këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Opoja.net

Haradinaj: E rëndësishme kush fiton më 6 tetor, sepse ai e udhëheq dialogun me Serbinë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net