Opoja.net

Super derbit që nuk duhet humbur sot

Sport
Super derbit që nuk duhet humbur sot

Futbolli elitar evropian do të sjellë emocione të jashtëzakonshme edhe këtë fundjavë, të tifozët e këtij sporti.

Veç sot (e shtunë) janë në orar disa ndeshje interesante për t’u zhvilluar.

Sigurisht që vëmendjen më të madhe do ta ketë derbi i ‘Anfield Road’, ku Liverpool takohet me Arsenalin, në ndeshjen që fillon nga ora 18:30.

Më interesim pritet edhe fillimi i sezonit në Serie A, ku Juventus luan në udhëtim kundër Parmës.

Në Bundesligë, Schalke takohet me Bayernin, ndërsa Barcelona pret në shtëpi Real Betisin.

Në Portugali, fillimi i sezonit sjellë përballjen mes Benficas dhe Portos./Lajmi.net/

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net