Opoja.net

Suspendohen Lojërat Olimpike

Sport
Suspendohen Lojërat Olimpike

Për shkak të përhapjes së madhe të koronavirusit, janë suspenduar Lojërat Olimpike.

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar më në fund është dorëzuar ndaj pandemisë së koronavirusit.

Nuk do të ketë Olimpiadë në Tokio që ishte paraparë të zhvillohet nga 24 korriku deri më 9 gusht.

Kjo u vendos sot në mëngjes nga IOC në një takim urgjent të mbledhur në Lozana (Zvicër).

Aty u morën vesh që brenda një muaji, të japin edhe datën e saktë se kur do të zhvillohen Lojërat Olimpike.

UEFA tashmë ka vendosur për Evropianin, është shtyrë për vitin 2021.

Loading...

Mos i humb

Xherdan Shaqiri mund të transferohet te klubi i njohur spanjoll

Opoja.net

Inter dhe Real Madrid në ‘luftë’ për mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Opoja.net

Messi apo Ronaldo? Kaka befason me përgjigjen

Opoja.net

Klubi gjerman e shndërron stadiumin në spital të përkohshëm

Opoja.net

Ky pritet të jetë transferimi i parë i Barcelonës

Opoja.net

Presidenti i UEFA-s tregon çka mund të ndodhë me këtë sezon të futbollit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net