Synimi i De Biasit drejt “Rusia 2018”

Sport
Synimi i De Biasit drejt “Rusia 2018”

Në një bisedë me Football Magazine të botimit italian, përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka bërë të ditur se kuqezinjtë do të synojnë dy vendet e para në Grupin G kualifikues drejt “Rusia 2018”.

“Asnjëherë në jetë nuk duhettë përjashtohen mundësitë. Ne kemi në grup Spanjën dhe Italinë, por të mos nënvlerësojmë edhe Izraelin, që është ekip i rrezikshëm,” ka thënë Fillimisht De Biasi duke folur për magazinën në fjalë.

“Do të përgatitemi mirë dhe të provojmë me të gjitha forcattona, pasi që vetëm një skuadër nga grupi shkon direkt në botëror, e i dyti duhetta kërkojë atë përmes ‘playoffit’. Ne do të përpiqemi që të arrijmë njërën nga këto dy pozita,” ka shtuar italiani.

Shqipëria e nis ciklin kualifikues me përballjen ndaj IRJ-Maqedonisë më 5 shtator në Shkodër.

“Nuk mund ta zëvendësoj më të mirin në botë, Van Dijk”

Kushtrim Guraj

Bashkimi triumfon në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit, siguron finalen e Superkupës së Kosovës

Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net