Opoja.net

Takimi i Veselit me Trump – kryelajm në mediat serbe (Video)

Kosova
Takimi i Veselit me Trump – kryelajm në mediat serbe (Video)

Disa nga gazetat më të lexuara në Serbi, siç janë Blic dhe Informer e kanë bërë kryelajm takimin e kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, njofton Klan Kosova.

Blic këtë takim dhe foton e Veselit me Trump e ka cilësuar si “shuplakë për Serbinë”.

Artikulli i Blic vazhdon edhe duke cituar fjalët e Sekretarit të Mbrojtjes, James Mattis, i cili kohë më parë deklaroi se e udhës është që Kosova të bëhet me ushtri duke ndodhur tra i FSK-së.

Me tone edhe më të ashpra këtë takim e ka parë e gjykuar edhe gazeta tjetër Informer.

Madje në nëntitull të kësaj gazete thuhet “Presidenti amerikan u takua dhe bëri foto me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, i cili bën thirrje për luftë kundër Serbisë”.

sgsgsgh

faaefafafa


Intervista e Kadri Veselit për Klan Kosova ku tregon eksperiencën e takimit me Donald Trump

Loading...

Mos i humb

Ndalet tregtia Kosovë – Serbi

Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Opoja.net

Disa nga masat që duhet respektuar në momentin që fillojnë udhëtimet me avion

Opoja.net

Në Prizren, ​54 raste aktive me coronavirus, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Opoja.net

Raporti i UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit, Albin Kurti në vendin e dytë

Opoja.net

Qytetarët, shumë të pakënaqur me drejtimin politik të vendit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net