Të dy mjekë, babë e bir humbin jetën nga koronavirusi

Rajoni
Të dy mjekë, babë e bir humbin jetën nga koronavirusi

Babë e bir që të dy mejkë në Florida kanë ndërruar jetë pasi u infektuan me koronavirus.

Carlos Francisco Vallejo, 57 vjec, besohet se është infektuar nga një prej pacientëve të tij dhe pesë anëtarë të familjes u infektuan, mes tyre edhe gruja e babai i tij, mjeku Jorge Vallejo.

Jorge, 89 vjec, mbeti i ve në vitin 2005, ndërsa Carlos, gjithashtu mjek, po punonte për të ndihmuar pacientët e infektuar me Covid. Ai kujdesej për 76 pacientë dhe për të moshuarit që ishin në tre azile pleqsh, të cilët kishin nevojë për kujdes mjekësor.

Të moshuarit e një qendre përfunduan në spital më 27 Qershor pasi Jorge, një gjinekolog dhe obstetër i dalë në pension, ndërroi jetë gjashtë ditë më parë në spitalin Palmetto. Ndërsa djali i tij Carlos punonte si shef pavijoni në këtë spital.

Carlos, babai i tre fëmijëve, humbi betejën e tij me sëmundjen më 1 Gusht, rreth 42 ditë pasi mbeti në kujdes intensive në Klinikën Cleveland në Weston.

“Ne humbëm dy shtyllat e familjes tonë të madhe. Në sytë e mi, gjyshi im ishte ëndrra amerikane”, tha gazetarja Jessica Vallejo për Miami Herald.

SHBA’ja do të ndalojë shkarkimin e aplikacioneve TikTok dhe WeChat

Opoja.net

Bizneset vazhdojnë me humbje, shteti hesht

Opoja.net

Këto janë rregullat për të udhëtuar në Gjermani

Opoja.net

“Rrjedhja” e dosjeve të Gjykatës Speciale, pa hetim të konfirmuar në Kosovë

Opoja.net

Rritje e frikshme e rasteve me koronavirus në Gjermani

Opoja.net

Opozita kritikon Hotin për “koncesione” në Uashington

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net