Opoja.net

Të gjitha 15 fitoret më të thella në histori të Ligës Premier

Sport

Leicester City ka shkruar histori mbrëmë në fitoren 0-9 në udhëtim te Southamptoni në kuadër të javësë së nëntë në Ligën Premier.

Jamie Vardy dhe Ayoze Perez shënuan që të dy het-trik, derisa Ben Chilwell, Youri Tielmasn dhe James Maddison shënuan nga një.

Kjo nuk është vetëm fitorja më e thellë e shënuar në udhëtim nga një skuadër, por që ka barazua edhe rekordin e rezultatit më të thellë në ligën angleze.

Jamie Vardy me bashkëlojtarët e tij duke festuar golin e nëntë ndaj Southampton. (Foto: Bryn Lennon/Getty Images/ Guliver)

Më poshtë mund t’i shikoni 15 fitoret më të thella në histori të Ligës Premier:

=11. Manchester United 7-0 Barnsley (25 tetor, 1997)

=11. Arsenal 7-0 Everton (11 maj, 2005)

=11. Arsenal 7-0 Middlesbrough (14 janar, 2006)

=11. Chelsea 7-0 Stoke City (25 prill, 2010)

=11. Manchester City 7-0 Norwich (2 nëntor, 2013)

=9. Nottingham Forest 1-8 Manchester United (6 shkurt, 1999)

=9. Middlesbrough 8-1 Manchester City (11 maj, 2008)

=4. Newcastle 8-0 Sheffield Wednesday (19 shtator, 1999)

=4. Chelsea 8-0 Wigan (9 maj, 2010)

=4. Chelsea 8-0 Aston Villa (23 dhjetor, 2012)

=4. Southampton 8-0 Sunderland (18 tetor, 2014)

=4. Manchester City 8-0 Watford (21 shtator, 2019)

=3.Tottenham 9-1 Wigan (22 nëntor, 2009)

=1. Manchester United 9-0 Ipswich (4 mars, 1995)

=1. Southampton 0-9 Leicester (25 tetor, 2019). /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka afër kalimit te Milani

Opoja.net

Challandes publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Opoja.net

Agjenti Lala dhe drejtori sportiv i Werderit flasin për të ardhmen e Rashicës

Opoja.net

Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i ndeshjes Basel – Getafe

Opoja.net

Juventusi e ka shënuar golin e 300-të në Ligën e Kampionëve

Opoja.net

FFK del me njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë – Angli, zbulohen data e shitjes edhe çmimet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net