Opoja.net

Të gjithë lojtarët e Juventusit testohen për koronavirus, ky është rezultati

Sport
Të gjithë lojtarët e Juventusit testohen për koronavirus, ky është rezultati

Testohen të gjithë lojtarët e Juventusit për koronavirus, ky është rezultati.

Juventusi i ka testuar të gjithë futbollistët e vet për koronavirus, dhe rezultatet tregojnë se vetëm tre prej tyre kanë dalë pozitiv me këtë sëmundje ngjitëse.

Paulo Dybala, Blaise Matuidi dhe Daniele Rugani janë tre futbollistët e prekur me Covid-19 në Juventus, transmeton Gazeta Express.

Bardhezinjtë janë njëra prej klubeve më të goditur nga koronavirusi në Serie A, pasi dje Dybala bashkë me të dashurën rezultuan pozitiv.

Sipas Sky Sport Italia, cdo lojtar i kampionit në fuqi është testuar dhe tre të lartpërmendurit janë të vetmit që kanë dalë pozitiv.

Testeve u janë nënshtruar edhe Cristiano Ronaldo, i cili është në vetëizolim me familjen e vet në ardhje Madeira, dhe lojtarët e tjerë që u larguan pas tetë ditëve në karantinë, si Gonzalo Higuain, Miralem Pjanic, Sami Khedira dhe Douglas Costa.

Loading...

Mos i humb

Dy skuadra të mëdha e dëshriojnë Xherdan Shaqirin

Opoja.net

Si mund të përfundoj La Liga? Këto janë tri opsionet

Opoja.net

Një milion euro nga Lionel Messi për të luftuar koronavirusin

Opoja.net

La Liga merr vendim të dhimbshëm

Opoja.net

Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Opoja.net

Suspendohen Lojërat Olimpike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net