Opoja.net

Telefonat e rinj të Samsungut prezantohen në Prishtinë

Teknologji
Telefonat e rinj të Samsungut prezantohen në Prishtinë

Telefonat e rinj Galaxy A3 dhe A5 janë prezantuar në Prishtinë.

Një muaj pas lansimit zyrtar nga Samsungu, këta telefona janë prezantuar së bashku me orën e re të mençur.

Gjatë prezantimit të këtyre dy smartfonëve të rinj të Samsungut është treguar edhe se sa do të jetë çmimi i tyre në Kosovë.

Samsungu zyrtarisht këta dy telefona në Europë i prezantoi në janar me çmime 329 euro A3 ndërsa A5 kushton 429 euro.

Përfaqësues të kompanisë në Samsung gjatë prezantimit në Prishtinë kanë thënë se çmimet e këtyre telefonave në Kosovë do të jenë 380 euro, ndërsa Galaxy A5 me çmim prej 480 euro, raporton Koha.net.

Ngritja e çmimit në Kosovë është bërë shkaku i doganës që aplikon shteti i Kosovës.

Loading...

Mos i humb

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net

Superkompjuteri që identifikon kimikatet në përhapjen e koronavirusit

Opoja.net

Gati një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë

Opoja.net

Bill Gates paralajmëroi për një pandemi për vite me rradhë: “Ne nuk jemi gati”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net