Opoja.net

Telefoni më i popullarizuar në botë

Teknologji
Telefoni më i popullarizuar në botë

Ky është iPhone më i popullarizuar në botë.

iPhone XR, telefoni i mençur më i njohur në botë.

Kohëve të fundit Apple po na pushton me lansimet e reja të iPhoneve. Nga hulumtimet e reja të firmës Omedia thanë që iPhone XR është iPhone më i shitur në tregun e telefonave të mençur në vitin 2019, raporton “GadgetsNow”, transmeton lajmi net.

46.3 milion ishin fitimet gjatë vitit 2019, duke u bazuar në shitjet në tërë botën. Ky iPhone është konsideruar si telefoni i mençur më i mirë i vitit dhe telefoni më i popullarizuar ndonjëherë.

Pa lansimit të iPhone 11 në shtatorë të viti 2019, çmimi i iPhonë XR është 639.36 euro.

iPhone 11 u konsiderua si i dytë në listë, pas ati XR, numri i shitjeve po vazhdon të rritet pasi iPhone janë telefonat më të kërkuar në treg.

Loading...

Mos i humb

“Zoomi” kërkon falje për problemet pas mbingarkesës

Opoja.net

Facebooku lanson aplikacionin Messenger për desktop

Opoja.net

Skype lehtëson thirrjet, funksionon pa e instaluar aplikacionin

Opoja.net

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net