Opoja.net

Tërmet në Malin e Zi

Rajoni
Tërmet në Malin e Zi

Një tërmet me madhësi 3.3 ballë të shkallës së Rihterit ka goditur sonte Malin e Zi, njofton Sektori i Sizmologjisë i Institutit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji në Podgoricë.

Epiqendra e tërmetit ishte 8 kilometra në veri të Podhum, një fshat afër Komunës së Tuzit në ora 21.13, raporton RTCG.

“Pika qendrore e këtij tërmeti ndodhet në një thellësi prej 22 km”, thuhet në njoftim.

Instituti thekson se bazuar në një model numerik të ndryshimeve në intensitet me distancën në këtë rajon, madhësinë e tërmetit dhe thellësinë, ky tërmet nuk mund të shkaktojë dëme materiale.

Ndryshe, sot gjatë ditës, disa tërmete tjera kanë goditur edhe Shqipërinë dhe Bosnjë-Hercegovinën.

Loading...

Mos i humb

Kushtetuesja pajtohet me dekretin e Thaçit

Opoja.net

Vendimi i Kushtetueses: Për dikë pakënaqësi, për të tjerët festë

Opoja.net

Jo, teknologjia 5G nuk e shkakton dhe as përhap COVID-19

Opoja.net

Dështimet e kaluara, si mësim për marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

Opoja.net

Pandemia rrit shkallën e varfërisë në Kosovë

Opoja.net

“Diplomacia e maskave” e Kinës nuk po funksionon në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net